**ÖNEMLİ DUYURU!** Lütfen Tamamını Okuyun.

23 Nisan Bayram Programı Özel

 Evde Etkinlik 21

23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı Programı

 

*-Günaydın, bu gün Bayram, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı.

 

*-100 Yıl önce bu gün, 23 Nisan 1920’de Atatürk Türkiye Büyük Millet Meclisini kurdu ve çocukları çok sevdiği için bu günü bayram olarak Türk Çocuklarına yani bize armağan etti.

 

*-Sabah uyanıp kahvaltımızı yaptıktan sonra ilk iş olarak, balkonlarımıza evimizdeki bayrakları, camlarımıza da kendi yaptığımız resimlerimizi ve bayraklarımızı asıp diğer süslerle evimizi süslüyoruz.

 

*-Bu sırada bu gün Saat 13.00'te tüm Türkiye’de yapılacak ve 81 ildeki tüm resmî/özel okul ve kurumlarda okul hoparlörlerinden yayınlanacak olan 100. Yıl Marşı etkinliğine hazırlık olarak müzik ve sözlerin aklımızda kalması için İnternet sitemizde yayında olan,  http://www.mucitcocuklar.com/index.php/tv-movies/23-nisan/item/444-23-nisan-100-yil videosunu açıp marşımızı dinlerken marşın, sayfada videonun altında yer alan sözlerine de göz atıyoruz.

 

*-23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100. yıl coşkusunu, tüm Türkiye ile birlikte yaşamak için 23 Nisan sabahı 09.30'da TRT EBA TV bayram özel yayınındaki Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı etkinliğine katılıyoruz.

 

*- Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı etkinliğine katıldıktan sonra ilk olarak internet sitemizden http://www.mucitcocuklar.com/index.php/tv-movies/sanal-tur/item/468-anitkabir videosunu açarak Anıtkabir’i ve Atamızı ziyaret ediyoruz.

 

*-Anıtkabir ziyaretimizden sonra, http://www.mucitcocuklar.com/index.php/tv-movies/sanal-tur/item/457-ilk-meclis videosunu açarak TBMM İlk Meclis kapılarından girip sanal turda TBMM İlk Meclisi geziyoruz.

 

*-Daha sonra eğer istersek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni güncel olarak izlemek için https://www.tbmm.gov.tr/sanal_tur/tbmm/tbmm_TBMMstu.html adresine gidiyoruz.

 

*- Eğer istersek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramımızda ya da diğer etkinliklerimizde kullanılabilecek süslemeler yapmak için; internet sitemizin, http://www.mucitcocuklar.com/index.php/etkinlikler/nasil-yapilir bölümünü açarak o bölümdeki süslemeler ve etkinliklerden istediğimizi yapıyoruz.

 

*-Daha sonra isteğimize göre internet sitemizden,

http://www.mucitcocuklar.com/index.php/tv-movies/eglenceli-sarkilar bölümünden eğlenceli şarkılar,

 

http://www.mucitcocuklar.com/index.php/tv-movies/23-nisan/sarkilar  bölümünden 23 Nisan şarkıları,

 

http://www.mucitcocuklar.com/index.php/tv-movies/sesli-hikayeler  bölümünden sesli hikâyeler dinliyor,

 

http://www.mucitcocuklar.com/index.php/tv-movies/23-nisan/videolar bölümünden Dünya Çocuklarının katıldığı Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği Gala videoları ya da

 

http://www.mucitcocuklar.com/index.php/tv-movies/cizgi-filmler bölümünden çizgi filmleri izliyoruz.

 

*-Bu gün tüm Türkiye’de yapılacak olan akşam saat 21.00’deki etkinliğe katılmak için, Saat: 21.00 de bayraklarımızla balkonumuz ya da penceremize çıkıp tüm Türkiye ile birlikte İstiklal Marşımızı söyleyerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100. yıl coşkusunu yaşıyoruz.